W tym roku szkolnym Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku, zorganizował DZIEŃ Z TCHONOLOGIĄ pt. „Jesienny TIK”. Tym razem udział w tym przedsięwzięciu wzięli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, dzieci z autyzmem i dzieci nauczane indywidualnie. Pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców udowadniali, że nowoczesne technologie są dla wszystkich. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie narzędzia i aplikacje, dostosowane dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nasza szkoła to mała, wiejska placówka dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie. Mimo skromnego wyposażenia w nowoczesny, multimedialny sprzęt staramy się, aby nasi uczniowie uczyli się w nowoczesnej, kreatywnej szkole. TIK staramy się wdrażać nie tylko na zajęciach edukacyjnych, ale także podczas zajęć świetlicowych i rewalidacyjnych. Praca z tabletem, smartfonem czy aparatem cyfrowym sprawia naszym uczniom wielką radość i wyzwala ogromną kreatywność.

W ramach dnia z technologią wykorzystaliśmy w pracy z uczniami nie tylko szkolne ale także prywatne smartfony, tablety, laptopy, komputery, aparat cyfrowy, klocki Scottie do nauki programowania, roboty Dash i Dot, Matę Mistrzów Kodowania i tablicę interaktywną. Wszystkie działania zostały przedstawione na specjalnie stworzonej na potrzeby tego dnia stronie internetowej. Pod nazwą klasy kryją się prezentacje i opisy aktywności uczniów.

Autorkami projektu ,,Jesienny TIK" są Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska, które zaplanowały działania, opisały je i stworzyły witrynę internetową.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażaowanie i pracę w tym przedsięwzięciu.

Galeria

 
Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku 2016